Şehir Seç

Nasıl Çalışır?

İhlasTR

su arıtma cihazı fiyatları ihlas

R.O 101 F ve R.O 101 Mmodelleri ailelerin günlük içme, sebze, meyve yıkama, yemek yapma, çay demleme ihtayaçları göz önüne alınarak dizayn edilmiştir. Standart ölçüleri ile tüm mutfakların tezgah altına monte edilebilir. Aura Reverse Osmosis servis uzmanları tarafından montaşı yapılan sistemlerin kullanımı çok kolaydır. Aura Cebilon; Reverse Osmosis System, İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından test edilmiş olup, yüksek kalitede kaynak suyu üretir raporu verilerek kalitesi onaylanmıştır.
Suyu moleküler düzeyde temizleyerek özüne dönüştüren ve içerisinde sudan olmayan yabancı maddeleri dışarıya atan nasa-nano teknolojik bir prosestir. İdeal su üretiminde dünyada kullanılan en son teknoloji ve en güvenilir yöntemdir. 5 mikronluk sediment filtrede makro partiküller tutulur, Granül aktif karbon, gazların filtrasyonunu sağlar, 1 mikronluk blok karbon mikro partikülleri tutar. Böylece diyalize hazır hale getirilen su membran filtreye yollanır. Temiz olan su yaklaşık 10 litrelik yarı hidrofor ve steril olan tanka giderken, kirli olan suda lavabo altından gidere verilerek dışarı atılır. Sistemin özel musluğu açılıp, tanktan kaliteli su alınırken de ayrıca post filtreden geçer. Tanktan su alınınca sistem otomatik çalışır ve tankı doldurur. *1 mikron, 1 milimin binde biridir.*

1. Aldığınız su miktarını hep diğer içeceklerden ayrı olarak hesaplayın. Çoğu içecek diüretiktir., yani idrar yoluyla su kaybetmenize yol açar. Kafein ve alkol diüretiktir. Çay kahve yada kakao içerseniz daha sık idrara çıkarak su ihtiyacını arttırmış olursunuz.
2. İçeceğiniz su 13-16 derecede olmalıdır. Soğuğu barsaklara zarar verirken, sıcak suyunda damak zevki olmaz.
3. Günde en az 10 bardak su için. Soğuk algınlığı yada başka bir solunum yolu hastalığına yakalanırsanız bunu saatte 1 bardağa çıkarın.
4. Su içmek için susamayı beklemeyin. Susamak en az iki bardak su kaybettiğimizin göstergesidir. O zamana kadar susuzluk hissetmeyebilirsiniz. Yinede özellikle susuzluk hissi ile ciddi dehidrasyon arasındaki sürenin çok kısa olduğu sıcak ve kuru bölgelerde yaşıyorsanız susamadan su için.
5. Gün boyunca su için gerekirse yanınızda bir şişe su taşıyın. Arabada uzun mesafeler katedecekseniz buz takviyeli su taşıyabilirsiniz.
6. Bedeniniz uykuda su kaybeder bu yüzden özellikle yaşınız ilerledikçe hem yatmadan hemen önce, hem de uyanır uyanmaz bol bol su için. Güne çay yada kahveyle başlamanın size daha da çok su kaybettireceğini unutmayın.

7. Terleme yoluyla çok su kaybedilir. Bildiğiniz gibi sadece spor yaparken değil başka nedenlerle de terlersiniz. Güneşte oturmak çok su kaybettirir. Ayrıca yük taşımak merdiven çıkmak yada yürümek gibi normal fiziksel etkinliklerde de sıvı kaybedersiniz. Bu durumlarda fazladan su içmek size iyi gelecektir.
8. Ofisinizde, okulunuzda yada zamanınız nerede geçiyorsa orada uygun bir su kaynağı bulun ve düzenli su molaları verin.
9. Spor yaparken düzenli su molaları verin. Egzersiz programınız bitene kadar beklemeyin. Su molaları bazı antrenörlerin sandığı gibi egzersiz düzeninizi bozmaz.
10. Hastalıkların % 74’ü su kaynaklıdır. Kötü su içmek ve su içmemek hastalığa davetiyedir. Günlük bol bol içeceğiniz su hücre yapınızı canlandıracak, savunma sisteminizi güçlendirecektir. Bir çok hastalıktan korunacağınız gibi depresyon riskinden de uzaklaşacaksınız. İçtiğiniz su mutlaka temiz olmalıdır(kanserojen maddelerden, ağır metallerden ve mikroplardan arınmış olmalıdır.) Borulardan suya karışan ve su yoluyla vücuda giren bakır ölümcül risk taşımasa da depresyona ve Alzheimer hastalığına yol açıyor.
Kaynak: 10 Doğal Tedavi Yöntemi – Dr. James F. Balch CHICAGO – Dr. Larry Spark / WHO Dünya Sağlık Örgütü


Blog

Yorumlarınız

İhlasTR Hakkında

İhlastr size lokasyon bilgileriyle su arıtma şubelerini, bayilerini, bölge müdürlüklerini, şehir arsenik oranlarını ve su & su arıtma hakkında bilmek istediğiniz herşeyi sizlere sunar.

Faydalı Linkler

Son Haberler